Hitélet

Lámpáskészítő verseny:
    I.helyezett:   BUDAI KRISTÓF 1.c
    II.helyezett:  CZITROM MARTIN 4.a ( 23) ÉS A 26-AS LÁMPA ALKOTÓJA
    III.helyezett: LILINGER ZSÓFIA 1.a( 28)

KÜLÖNDÍJAT KAP:

FÜLEKI BOGLÁRKA 1.c( 5)
    ORAVECZ GERDA 1.c (15)
    BERZÉKI TAMÁS 4.a ( 6)
    BERECZ BIANKA VIRÁG 3.a ( 3)
    BOGNÁR BOLDIZSÁR 6.a ( 49)

A KÉPREGÉNY KÉSZÍTŐK LEGJOBBJAI:

I.helyezett:   FRICZ DOROTTYA 7.c ( 33.)
    II.helyezett:  BOTKA ZSOMBOR 7.c ( 42.)
    III.helyezett: FARKAS EMESE 7.c ( 41.)

KÜLÖNDÍJAT KAP:

TÖRÖK MÁRTON 5.c ( 44)
    OGAWA ANNA és BANKA LILI 7.c ( 45.)
    BOGNÁR BOLDIZSÁR 6.a (49)

Azok is kaptak egy „kis meglepit,” akik most nem értek el helyezést. Tehát minden alkotó!

KÖSZÖNJÜK A MUNKÁTOKAT!

A Márton-napi események fotói a képre kattintva megtekinthetők

Októberben történt

By admin

"Egymillió gyermek imádkozza a rózsafüzért"

A II. Rákóczi Ferenc Katolikus Általános Iskola, Alapfokú Művészeti Iskola, Óvoda és a Vak Bottyán János Katolikus Műszaki és Közgazdasági Középiskola közösen csatlakozik a világméretű kezdeményezéshez, miszerint 2018. október 18-án, helyi idő szerint 9 órakor gyerekek imádkoznak a békéért a Szent Bertalan templomban.

A kezdeményezés keresztény közösségektől, Venezuelából indult: miközben 2005 nyarán gyermekek közösen imádkozták a rózsafüzért, a mellettük lévő asszonyok kézzelfoghatóan érezték a Szűzanya jelenlétét. Napjainkra nemcsak Dél-Amerikában, hanem szerte a világon elterjedt ez a kezdeményezés.
    Kiinduló gondolata az a Szent Pio atyától származó gondolat, hogy „ha egymillió gyermek imádkozza a rózsafüzért, akkor a világ meg fog változni”.

"Hiszek ezen ima hatásában, mint a családokban és a világon meglevő béke forrásában."

A fénykép forrása a képre kattintva elérhető

********************

"XI. Egyházmegyei Ministráns Találkozó"

2018. Október 6-án Egerben jártunk a XI. Egyházmegyei Ministráns Találkozón. Iskolánkat 25 ministráns gyermek képviselte.

A találkozó mottója: „Kit küldjek el? Ki megy el nekünk?” (Iz 6,8)

A Találkozó meghívott vendége: Dr. Veres András, győri megyéspüspök, az MKPK elnöke volt.

Közös szentmisével kezdődött a program a bazilikában, ebéd után csoportos foglalkozásokon vettek részt a gyermekek.

A papok és a hitoktatók találkoztak Dr. Ternyák Csaba érsek atyával és Dr. Veres András győri megyéspüspökkel az Érseki Palota Turisztikai Látogatóközpontjában.

Ezután bekapcsolódtunk a Flash mob-ba a bazilika előtti téren, majd Dr. Veres András, győri megyéspüspök atyától kérdeztek a ministránsok. Litánia és áldás zárta a programot.

Nagyon jól éreztük magunkat!

A fotók a képre kattintva megtekinthetők

********************

"Assisi Szent Ferenc ünnepe, Állatok világnapja"

2018.október 4.

„Állatszentelést tartottak az állatok világnapja alkalmából a II. Rákóczi Ferenc Katolikus Általános Iskolában. A mai napon, Assisi Szent Ferenc ünnepén bárki bevihette kedvencét az intézménybe. Az iskola vezetése ezzel is hangsúlyozni kívánta a teremtett világ iránti felelősség vállalását.

Kutyák, nyulak és macskák lepték el ma reggel a II. Rákóczi Ferenc Katolikus Általános Iskola udvarát, de volt olyan gyerek is, aki a teknősét hozta magával, ugyanis ma van az állatok világnapja, amit 1931-óta ünnepel a világ Assisi Szent Ferencre emlékezve.

– Szent Ferenc ünnepnapja van, az ő emléknapja, őrá emlékezik ma az egyház és ugye ő szoros kapcsolatban van az állatokkal a keresztény katolikus hagyományban, és amit ő tanít nekünk az az, hogy szeressük azt a teremtett világot, amit a jó Isten nekünk alkotott, amit ajándékba kaptunk tőle – fogalmazott Holló Gábor káplán.

Az állattartás nagyon fontos eszköz a gyermekeknek ahhoz, hogy megtanulják a felelősségvállalást a természet értékei iránt, ebben is példát tud mutatni Szent Ferenc – véli Labancz-Bartha Bernadett hitoktató.

– Gondolkodásának és tetteinek középpontjában a feltétel nélküli szeretet áll, ami szerintem pedagógusoknak, nekünk hitoktatóknak külön egy olyan feladatunk, amit növelnünk kell a gyerkőcökben. Az elültetett pici magokból hagy legyenek nagyon klassz felnőttek – magyarázta.

A közös imádság után Holló Gábor felsővárosi káplán meg is áldotta a gyerekek háziállatait.”

Forrás: http://gyongyostv.hu/37515-allatszenteles/ - Méhész András

Délután iskolánkba látogatott az Új Nap Egyesülete, Andris, Edina és a 2 kutyus Sushi és Scotch. Köszönjük  a szuper bemutatót!

A fotók a képre kattintva megtekinthetők

Szeptemberben történt

Iskolatáska szentelés a sikeres tanévért

Iskolánk diákjai a vasárnapi szentmisére (09.09.) iskolatáskájukkal együtt érkeztek a Szent Bertalan templomba.

Belepakolták a tankönyveiket, ha nem is az összeset, de azokat biztosan, amihez segítséget szeretnének kérni.

Greutter György káplán atya a misén megszentelte a táskákat és együtt imádkozott a gyerekekkel a sikeres tanévért és a jó osztályzatokért.

A szentelésről készült fotók a képre kattintva megtekinthetők

(Labancz-Bartha Bernadett)

Szentírás vasárnapja – rajzverseny

Minden esztendőben szeptember utolsó vasárnapján a Szentírás kiváló ismerője és fordítója,

Szent Jeromos ünnepéhez (szeptember 30.)  kapcsolódóan tartják meg a Katolikus Egyházban a Szentírás vasárnapját.

A Biblia 45 ószövetségi és 27 újszövetségi iratát jogosan tartjuk szentnek, hiszen hitelesen tesz tanúságot az isteni kinyilatkoztatásról.

Ebben a tanévben 2. alkalommal írtunk ki rajzpályázatot a Szentírás vasárnapjához kapcsolódóan, „Legkedvesebb Bibliai történetem” címmel.

Sok szép alkotás született, melyeket nagyon köszönünk! A rajzok a képre kattintva megtekinthetők