Legutóbbi híreink

ISKOLAI BEIRATKOZÁS 2024-2025

ÚJ ÉVI REMÉNY

Iskolánk bemutatása

Aki Gyöngyösön átsétál a Fő téren, láthatja a Szent Bertalan Templom tornyait, melyek, mintha óvó tekintettel figyelnék az iskolánkban folyó munkát. A Rákóczi Katolikus Iskola nem csupán egy épület, hanem szellemiség, hit, eszmeiség, szeretet és nyitottság.

A II. Rákóczi Ferenc Katolikus Általános Iskola, Alapfokú Művészeti Iskola, Óvoda belvárosban működő, történelmi hangulatú, modern szellemiségű iskolánk összetett feladatot lát el, egyrészt általános iskolai, emelt szintű német nyelv oktatásban, illetve alapfokú táncművészeti képzésben vehetnek részt a tanulók, melyen belül balett és modern tánc, történelmi társastánc és néptánc oktatás folyik.

Iskolánk 2011. óta katolikus iskolaként a keresztény értékeket adja át az ide beiratkozó gyermekeknek. Az iskola közel 140 éves múltja kötelez a hagyományőrzésre, hagyományápolásra. 2012. szeptembere óta hozzánk tartozik a Pátzay János Katolikus Zeneiskola és a Szent Erzsébet Római Katolikus Óvoda, melynek gyermekei a jelentkezési lap leadását követően automatikusan bekerülnek iskolánkba.