2022-2023

Intézményünk 5. Erasmus+ pályázatában az előző tanévben megfogalmazott céljainkhoz közelítve terveztük meg azokat a mobilitásokat, amik leginkább biztosítják azok elérését.

Ez alkalommal 5 tanári és 2 csoportos diákmobilitást valósítunk meg, így egy teljes tanévünk lesz a tanultak és tapasztalatok átadására, elmélyítésére és nem utolsó sorban beépítésére:

Gémesi-Nagy Viktória Németországban bővíti ki szakmai ismereteit és kifejezetten tantermen kívüli oktatásban hasznosítható metodikát tanul majd.

Győriné Nagy Anita Benalmádenán fog részt venni angol nyelvi kurzuson, ahol nem csak saját kommunikációs készségeit fejlesztheti, de lehetősége lesz újszerű módszertani elemek elsajátítására is.

Jaros-Nagy Nikolett tánc pedagógusunk Lindauba utazik, ahol német nyelvi készségeit fogja fejleszteni, hogy a jövőben hozzánk érkező diákcsoportok fogadásában, szakmai támogatásában aktívan részt tudjon venni.

Szántóné Tábi Szilvia tanító alsó tagozatos módszertani képzésen tanul tovább Rovinjban, hogy hatékonyan segítse a tanulási nehézségekkel küzdő gyermekek tanulási folyamatait matematika, fogalmazás és írás órákon.

Tekse Tünde Martinique szigetére utazik tavasszal, hogy betekintést nyerjen a közép-amerikai kultúrába, annak történelmébe és a globális fenntarthatósági célok iskolai megvalósulásáról  tanuljon.

A pályázatot az Európai Unió 49.740,- Euróval támogatta

Kollégáink blogjai az alábbi weboldalon olvashatóak:

www.lindau-erasmus.webnode.hu

www.sztszrovinj0.webnode.hu

www.banalmadena-2023-tavasz.webnode.hu

www.tunde-martinique-spring20234.webnode.hu

www.viki-drezdaban.webnode.hu

Angol nyelven tanuló diák csoportunk a spanyolországi Benalmádenán, Malagán, a németes csoport pedig a németországi Lindauban fog fenntarthatósági és aktív kooperáción alapuló projekttevékenységeken részt venni, helyi középiskolás gyerekekkel együtt.

Októberi tanulmányaik fő témája a Fenntarthatóság, azonban számos lehetőséget kapnak majd a környék nevezetességeinek megismerésére, történelmi helyszínek felkeresésére, illetve múzeumlátogatásra.

A diákcsoportok külföldi tanulmányairól az alábbi weboldalakon olvashatnak az érdeklődők:

www.rakoczisok-malagan-2022-oktober.webnode.hu

www.schuelermobilitat-lindau.webnode.hu