BEIRATKOZÁS

ÉRTESÍTÉS ISKOLAI BEIRATKOZÁSRÓL

Értesítjük a Tisztelt Szülőket a gyöngyösi

II. Rákóczi Ferenc Katolikus Általános Iskola, Alapfokú Művészeti  Iskola, Óvoda

2024/2025. tanév első évfolyamára való beiratkozásáról.

Az általános iskolai beíratás általános rendjét részletesen a nevelési-oktatási intézmények működéséről, és a köznevelési intézmények névhasználatáról szóló 20/2012. (VIII. 31.) EMMI rendelet szabályozza. 22. §-a szerint: (2) Az adott évben tanköteles korba lépő gyermeket a szülő április 1-je és április 30-a között -a járási hivatal által közleményben vagy hirdetményben közzétett időpontban- köteles beíratni a lakóhelye szerinti illetékes vagy a választott iskola első évfolyamára. Amennyiben a választott iskola igazgatója a gyermek felvételét elutasító döntést hoz, a szülő a gyermekét a döntés véglegessé válását követő öt napon belül köteles beíratni a kötelező felvételt biztosító iskola első évfolyamára. (3)Az adott évben tanköteles korba lépő sajátos nevelési igényű gyermeket a szülő a szakértői bizottság véleményében vagy a tankerületi központ végleges határozatában megjelölt időpontig köteles beíratni a kijelölt iskolába. (4)

A beiratkozás időpontja: 2024. április 18. (csütörtök) 8.00-18.00 óráig és

2024. április 19. (péntek) 8.00-18.00 óráig.

Kérem Önöket, hogy a beiratkozáskor a következő iratokat feltétlenül legyenek szívesek magukkal hozni az iskolába!

· Nyilatkozat szülői felügyeleti jogról, amennyiben van, bírósági végzés

A gyermek:

• személyazonosítására alkalmas, a gyermek nevére kiállított személyi azonosító hatósági igazolvány, vagy a gyermek nevére szóló anyakönyvi kivonat,
  • TAJ-kártyája,
  • ha nem Magyarországon született, állampolgárságát igazoló okirat,
  • szakszolgálat által kiadott szakértői vélemény,
  • GYVK-határozat, amennyiben van.
  • oktatási azonosítója

Az anya:

• személyi igazolványa,
  • telefonszáma, e-mail címe

Az apa, gondviselő:

• személyi igazolványa,
  • telefonszáma, e-mail címe

(fénymásolatokat is elfogadunk)

Amennyiben a szülők közösen gyakorolják a felügyeleti jogot, minden nyomtatványon mindkettőjük aláírása szükséges. A tanulók beiratkozásakor az iskola nyilvántartásaiba csak a fent felsorolt dokumentumok adatait írhatjuk be, melyeket a szülők kötelesek bemutatni az intézményben.

Együttműködésüket köszönjük.

Köszönettel: Kurucsai József igazgató